HILVERSUM - Zondagmiddag 3 mei speelt Coen Cuijpers (Boxmeer, 1981) zijn nieuwe theatervoorstelling 'Reizen voor geluk' in Theater Kleintje Kunst te Hilversum. De voorstelling is een samenspel van twee waargebeurde avonturen: een leven als kattenoppas en nomade én een hardlooptocht waarin Coen in 72 marathons en 112 dagen voor het geluk van Gennep naar Palermo rende. De voorstelling is de vijfde stop van zijn theatertour, die tot nu toe negen speelplekken kent. Regie is in handen van Hugo Haenen.

Tijdens de voorstelling word je meegenomen in een nomadisch bestaan, waarin Coen op katten past. Tijdens het reizen ontmoet hij veel bijzondere mensen. Doordat Coen in beweging is, komt hij op nieuwe ideeën. Zo gaat hij gedichten schrijven en komt het theater op zijn pad. Onderweg blikt hij terug op de waanzinnige hardlooptocht. De theatermaker kleurt het verhaal in met gedichten, muziek, beelden en levendig spel, zodat je als bezoeker de energie op meerdere manieren zintuiglijk ervaart. Kaarten zijn verkrijgbaar via coencuijpers.com.

Ook geeft de levensreiziger workshops over het volgen van je dromen. Zo krijg je als bezoeker een inkijkje hoe je jouw dromen uittekent. Bijzondere aandacht is er voor jongeren; zij staan vaak op het kruispunt van deze keuze.

Geluk

De hardloper ging tijdens zijn hardloopreis op weg met de vraag: wat kan ik doen dat jou blij maakt? Deze geluksacties mochten mensen zelf insturen. Hij deed gekke dansjes, stak kaarsjes aan, kleurde de straten met stoepkrijt en knoopte gesprekken aan met ouderen.

Samenspel


De verbinding tussen de twee verhalen ligt in de verwondering; iets heel graag willen en er dan met heel je hart in springen. Op zo'n moment gebeuren de meest bijzondere dingen. Er ontstaat een positieve stroom, een gevoel dat alles vanzelf lijkt te gaan, alles samenkomt. Die magie wil de theatermaker ten tonele brengen.